Atenţie clujeni! Primăria Cluj-Napoca nu încasează taxe și impozite până în data de 7 ianuarie 2016. Află de ce.

Retro L’amour

Aduce în Parcul Etnografic din Cluj-Napoca o adevărată sărbătoare a muzicii din anii ’80 și ’90. Festivalul va reuni unele dintre cele mai iubite nume ale muzicii retro pe 24 mai 2025.

retro lmour, cluj24h, știri din cluj, parcul etnografic, bilete retro l amour, dr alban, lian ross, paula seling
primaria cluj napoca 2
Foto: Arhiva Cluj24h.ro

Vă informăm că până în data de 7 ianuarie 2016 Direcția de Taxe și Impozite a Primăriei municipiului Cluj-Napoca nu încasează taxe și impozite aferente imobilelor și bunurilor mobile etc și nu eliberează certificate de atestare fiscală.

Motivul acestei pauze îl reprezintă modificările apărute în data de 31.12. 2015 prin Legea 358/2015 privind modificări ale OUG 50/2015 de aplicare a Codului Fiscal.

Acest cadru legal impune modificarea aplicației informatice prin redebitarea impozitelor si taxelor locale, pentru care este necesar un termen de aproximativ 48 de ore.

Articole Noi