![flashmob tineret 1](http://cluj24h.ro/wp-content/uploads/flashmob-tineret-1-300x200.jpg)
În după-masa zilei de duminica, 20 iulie 2014, elevii și studenții voluntari ai școlilor de vară clujen
e au participat la un “flash-mob” în Piața Unirii din Cluj-Napoca. În acest cadru
, elevii din diferite localități din România au fost invitați să noteze mesajele lor pentru viitoarea Capitală Europeană a Tineretului, Cluj-Napoca 2015.
![flashmob tineret](http://cluj24h.ro/wp-content/uploads/flashmob-tineret-300x200.jpg)
Apogeul serii a fost reprezentat de momentul în care participanții au format împreună cifrele “2”, “0”, “1” și “5” pe platoul Pieței Unirii, alcătuind “2015” – anul în care municipiul Cluj-Napoca va fi Capitala Europeană a Tineretului.Evenimentul a fost organizat de Federația Share Cluj-Napoca, în parteneriat cu Primăria municipiului Cluj-Napoca și organizațiile studențești clujene care sunt implicate în organizarea școlilor de vară din această perioadă – OSUT, OSM, OSF, OSS, OSUBB, GUTENBERG.
Sursă foto: facebook.com