Zeci de tineri clujeni cu performante, premiati la Gala ”10 pentru Cluj – Juniorii Clujului, Speranţele Cetăţii”

Retro L'Amour

un concert, o poveste de arta muzicala dedicat muzicii anilor ' 80' 90 si prezent care se desfasoara in data de 27 Iulie 2024 la BT Arena, Cluj Napoca si reuneste artisti legende ale acelor vremuri.

Retro L'Amour, cluj24h.ro, știri din cluj
10 pentru cluj 1
Foto: Ahiva

Cea de a şaptea ediţie a Galei ”10 pentru Cluj – Juniorii Clujului, Speranţele Cetăţii” a premiat zeci de tineri clujeni ale căror performanţe în anul trecut şcolar reprezintă  un model pentru comunitate.

Marţi, 15 decembrie 2015, în cadrul celei de a şaptea ediţii a Galei ”10 pentru Cluj -Juniorii Clujului, Speranţele Cetăţii”, primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc a oferit  diplome de excelenţă câtorva zeci de elevi clujeni care au fost selectaţi de un juriu independent în cadrul acestei competiţii comunitare. Alături de municipalitate au fost companii clujene de elită,  care i-au premiat pe elevii nominalizaţi în cadrul categoriilor deja tradiţionale ale galei. Astfel,   Banca Transilvania, Universitatea Tehnică Cluj-Napoca, Universitatea ”Babeş-Bolyai”, United Business Center – part of Iulius Group, Betfair Romania Development, EBS Romania – an NTT  Data Company, Brinel, Farmec, Asociaţia „Susţinem Valorile”, Coral Impex, CSI Romania, Clubul Oamenilor de Afaceri de Limba Germana din Transilvania de Nord, Testo, Selgros şi Napolact au  oferit premii în bani sau în obiecte necesare şi utile tinerilor premianţi în valoare totală de circa 50.000 de lei.

Premianţii celei de a şaptea ediţii sunt:

Prichindeii Cetăţii

1. POP RĂZVAN GABRIEL, Grădiniţa „Zâna zorilor”

2. BUCUR RAUL CRISTIAN, Grădiniţa „Zâna zorilor”

3. GOCAN DANIEL ANDREI, Grădiniţa „Zâna zorilor”

4. JURCAN ERIC, Grădiniţa „Lumea copiilor”

5. PERŢA MARIA-ANDRADA, Grădiniţa „Lumea copiilor”

6. BOTEZAN MIHNEA-ALEXANDRU, Grădiniţa „Lumea copiilor”

7. FARKAS ARON, Grădiniţa „Trenuleţul veseliei”

8. GOCAN IOAN DARIUS, Grădiniţa „Zâna zorilor”

9. POP CARINA ILINCA, Grădiniţa „Academia Piticilor”

10. SIMION RADU ŞTEFAN, Happy Kids

11. JESSICA HUTTON, Happy Kids

12. SZTRANYICZKI DORA, Grădiniţa „Trenuleţul veseliei”

Elevul Anului

RUXANDRA ANCA COŢOP, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”

BOERU DRAGOŞ-MATEI Şcoala Gimnazială „Iuliu Haţieganu”

Profesorul Anului

Prof. CARMEN VIORICA COŢOP, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”

Prof. DAN LEONARD, Şcoala Gimnazială „Nicolae Titulescu”

Ambasador pentru Cluj

primar
LUP DAVID-PAUL
Colegiul de Muzică „Sigismund Toduţă”, Ambasador pentru Cluj
gimnaziu
Trupa de Teatru a Şcolii Gimnaziale „Nicolae Titulescu”
Corul de Copii „JUNIOR VIP”
liceu
POP MARIE-ROSE KRISTINE, Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

Inovaţie

Grup de elevi ai Colegiului Tehnic „Napoca”

Ştiinţe

Primar
TRIFAN LUCA IOAN, Transylvania College şi  TORGE TUDOR, Liceul Teoretic „Avram Iancu”

Gimnaziu
LEONTE MIHNEA, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

Liceu
MAIER GEORGE CĂTĂLIN,

IT

gimnaziu
GABOR IOANA, Liceul Teoretic „Avram Iancu”

liceu
NECHITA SEBASTIAN, Liceul de Informatică „Tiberiu Popoviciu”

Social

Gimnaziu
Grup de elevi ai Şcolii Gimnaziale „Ion Agârbiceanu”

liceu
COZAC DRAGOŞ ANDREI, Colegiul Naţional „George Coşbuc”

Mediu

gimnaziu
Grup de elevi ai Şcolii Gimnaziale „Ion Agârbiceanu”

Liceu
ANA MARIA RUS, Colegiul Tehnic „Ana Aslan”

Arte individual

Primar
BALOG TONIA BEATRICE, Transylvania College şi GIURGIUMAN OANA LARISA, Şcoala Gimnazială ”Constantin Brâncuşi

gimnaziu
EMIL ALEXANDRU-MARE, Şcoala Gimanazială „ELF”

liceu
MARIŞ RAREŞ DARIAN, Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”

Arte ansambluri

primar
JUNIOR DRAMA TEAM, Transylvania College şi GRUPUL MINISTAR

gimnaziu
ECHIPA DE MAJORETE MADNESS UMF – JUNIOARE

Sport Individual

primar
SZABO ALEXIA GABRIELA, Şcoala „Horea” şi SABĂU LORENA, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”

gimnaziu
ANA IULIA DASCĂL, Liceul Teortic „Onisifor Ghibu”

Liceu
AGNES REBEKA NEDA, Liceul Teoretic „Bathory Istvan”

Sport echipă

primar
Echipa mixtă de şah a Şcolii „Iuliu Haţieganu”

Gimnaziu
Echipa de Fotbal Fete A Şcolii Gimnaziale „Ion Agârbiceanu”

Liceu
ECHIPA KNIGHTS OF TRANSYLVANIA

Articole Noi

Tunsoare sau aranjat GRATUIT

La fiecare programare pentru vopsit sau decolorat, te așteaptă un cadou: tunsoarea sau aranjatul GRATUIT! 💇‍♀️💖 📞 Sună acum la 0754458985 pentru detalii și

vopsire gratuită cluj, allure clinique de beaute, cluj24h.ro, decolorare păr cluj, vopsire păr cluj