Declaraţia Simonei Halep după meciul cu Şarapova: Data viitoare vreau să fiu mult mai agresivă

simona halepSimona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, care a fost învinsă, sâmbătă, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-4, de Maria Şarapova, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 5, în sferturi la Cincinnati, a declarat că la următorul meci îşi doreşte să fie mult mai agresivă.

„Pentru data viitoare îmi doresc să fiu mult mai agresivă”, a declarat Halep, după meciul cu Şarapova, conform site-ului oficial al turneului de la Cincinnati.

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost învinsă, sâmbătă, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-4, de rusoaica Maria Şarapova, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 5, în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati.

Aceasta a fost cea de-a cincea înfrângere suferită de Halep în faţa Mariei Şarapova, din tot atâtea partide disputate. Prima întâlnire dintre cele două sportive a avut loc în turul doi al turneului de la Indian Wells din 2012, Şarapova câştigând cu scorul de 6-3, 6-4. În acelaşi an, dar în primul tur de la Beijing, Şarapova s-a impus cu scorul de 7-5, 7-5. În primăvara acestui an, Maria Şarapova a câştigat finala turneului de la Madrid, scorul fiind 1-6, 6-2, 6-3, iar apoi s-a impus în finală la Roland Garros, scor 6-4, 6-7 (5), 6-4.

Citeşte continuarea pe Mediafax

cluj24h.ro, TEDxCluj, reducere bilete, marius moga

Articole Noi

Servicii de criolipoliză la Allure Clinique de Beaute!

Slăbește la rece, fără bisturiu și la un preț accesibil printr-o procedură fără riscuri. În doar trei ședințe, poți scăpa de 5-6 cm în circumferință.

criolipoliza cluj, criolipoliza ieftin, salon criolipoliza cluj, criolipoliza marasti, cluj24h, beneficii criolipoliza, allure clinique de beaute cluj