Acasă Sport Declaraţia Simonei Halep după meciul cu Şarapova: Data viitoare vreau să fiu mult mai agresivă

0

simona halepSimona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, care a fost învinsă, sâmbătă, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-4, de Maria Şarapova, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 5, în sferturi la Cincinnati, a declarat că la următorul meci îşi doreşte să fie mult mai agresivă.

„Pentru data viitoare îmi doresc să fiu mult mai agresivă”, a declarat Halep, după meciul cu Şarapova, conform site-ului oficial al turneului de la Cincinnati.

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost învinsă, sâmbătă, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-4, de rusoaica Maria Şarapova, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 5, în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati.

Aceasta a fost cea de-a cincea înfrângere suferită de Halep în faţa Mariei Şarapova, din tot atâtea partide disputate. Prima întâlnire dintre cele două sportive a avut loc în turul doi al turneului de la Indian Wells din 2012, Şarapova câştigând cu scorul de 6-3, 6-4. În acelaşi an, dar în primul tur de la Beijing, Şarapova s-a impus cu scorul de 7-5, 7-5. În primăvara acestui an, Maria Şarapova a câştigat finala turneului de la Madrid, scorul fiind 1-6, 6-2, 6-3, iar apoi s-a impus în finală la Roland Garros, scor 6-4, 6-7 (5), 6-4.