Cea de-a noua ediție a Galei „10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii” și- a anunțat câștigătorii

Gala 10 pentru Cluj 1Miercuri, 13 decembrie 2017, la Casa de Cultură a Studenţilor, Primăria municipiului Cluj- Napoca a organizat cea de-a IX-a ediție a Galei excelenței „10 pentru Cluj-Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii”, un eveniment festiv prin care municipalitatea își exprimă recunoștința pentru efortul pe care acești tineri l-au depus pentru a excela în activități educative, culturale și sportive.

Momentele artistice nu au lipsit din cadrul evenimentului, oferite de unii dintre cei mai talentați clujeni, printre care o amintim pe Katia Cărbune, câștigătoarea concursului Next Star 2017, pe Mimo poetul, un moment de energie redat prin street dance oferit de compania “Jump in” și trupa de majorete a Casei de Cultură “Deja vu”.

Valoarea cumulată a premiilor oferite în cadrul galei se ridică la peste 34.000 lei în premii valorice sau cadouri.

Partenerii care s-au alăturat și în acest an proiectului sunt: Universitatea Tehnică Cluj- Napoca, Universitatea Babeș-Bolyai, NTT Data, Betfair Romania, CSI Romania, Farmec, Napolact, Selgros, Coral Impex, Asociația Susținem Valorile, DNWT – Clubul de afaceri German din Transilvania de Nord.

Mai jos găsiți lista premianților celei de-a IX-a ediții a Galei „10 pentru Cluj”:

Prichindeii Cetății
Ferenţiu Mara Ioana – Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”
Miron Raul-Ioan – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”
Ivan Cristian – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”
Moldovan Cristina Denisa – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”
Comiza Oana – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”
Sîntoma Maya-Sofia – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”
Szalai Ivett Szofia – Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa Poveştilor”
Ioniţă Irina Teodora – Grădiniţa cu Program Prelungit „Parfum de Tei”
Olaru Ana Cristiana – Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”
Lazăr Octavian – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”
Prjeslavshi Ada-Maria – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”
Borzași-Selin Andreea Karla – Gradinita cu program prelungit “Căsuța”
Andronic Iris-Maria – Grădinița cu program prelungit “Căsuța”
Nechita Vlad Alexandru – Grădinița cu program prelungit “Zâna Zorilor”

 Elevul Anului
Iacob Iulia-Daria – Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”
Ferenţiu Mara Ioana – Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”

 Profesorul anului
Bogosavliev Vladimir-Alexandru – Colegiul Naţional „George Bariţiu”

 Ambasador pentru Cluj
Gornescu Cătinaş Ryanna Carina Andreea – de la Colegiul National „Emil Racovita”
Caravaţeanu Radu Matei – de la Şcoala Gimnazială ,,Octavian Goga”
Şanta-Moldovan Lorena – de la Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu”
Mureşan Vlad-Alexandru – de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”
Drăgan Tudor-Andrei – de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

 Arte individual
Maya Cristina Ciobotă – de la Liceul de Coregrafie ,,Octavian Stroia”
Kiss Alexander-Theodor – de la Colegiul de Muzică „Sigismund Toduţă”
Iacob Iulia-Daria – de la Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

Gala 10 pentru Cluj 2 Științe
Sandea Iancu-Ioan – de la Colegiul Naţional ,,George Coşbuc”

Harambaş Diana-Maria – de la Colegiul Naţional ,,Emil Racoviţă”
Nagy Balázs – de la Liceul Teologic Reformat

 IT
Lăuran David-Andrei – de la Şcoala Gimnazială ,,Horea”
Horhat Răzvan-Cătălin – de la Liceul Teoretic “Avram Iancu”

 Mediu
Grupul de 25 elevi – de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”
Ilyés Kinga – Liceul Teoretic “Báthory István”

 Sport individual
Dehelean Matei – de la Şcoala Gimnazială ,,Liviu Rebreanu” , CS. Poli Karate
Harabagiu Daria – de la Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu”;

CS Politehnica Cluj-Napoca, karateRaţiu George-Adrian – de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

 Inovație
Racz Miriam – de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”
Grupul elevilor – de la Colegiul Tehnic “Napoca”

 Social
Grupul de 25 elevi – de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”
Grupul de 24 elevi – de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”
Grupul elevilor de la Colegiul Tehnic “Napoca” – Colegiul Tehnic „Napoca

 Arte ansambluri
Trupa de majorete ,,Deja-vu'' – de la Casa de Cultură a Studenţilor,
Trupa de majorete ,,Deja-vu'' – de la Casa de Cultură a Studenţilor
Corul Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă” – de la Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă”

 Sport de echipă
Echipa de fotbal fete de la Liceul Teoretic ELF
Grupul de 10 sportivi de la CS KWAN Cluj-Napoca , karate,
Echipa de volei feminin a Liceului Teoretic “Gheorghe Şincai”